.

Historie kapely PODOBRAZ se zdá být krátká, ale vlastně není.

Po určitém delším vnitřním pnutí v původní kapele většiny členů (kapela NAFUTRO) se tato v září 2019 rozpadla. Rychlý konkurz na nového basistu úspěšně proběhl a nic už nebránilo založení kapely nové. Kapela "PODOBRAZ" byla založena dne 15.9.2019.

A život jde sice dál .... ale okolnosti příznivé vůbec nejsou

Už takovou šílenou dobu nemůžeme hrát pro lidi, jak jsme zvyklí a jak to máme rádi. Strašně moc nám chybí naše večery s Vámi a hezkou písničkou. I když jsme stateční, více než pravidelné zkoušky kapely dělat nemůžeme. Hrát není kde.

... JSME OPTIMISTÉ, URČITĚ BUDE LÍP

Nejhorší covidové časy jsme přečkali, ale zakrátko zase přišla válka a posléze krize. Nálada ve společnosti je bídná a lidé jsou nuceni řešit jiné věci než zrovna chodit na muziku. Posluchačů znatelně ubylo. V kapele jsme málem přišli o jednoho ze sólistů. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Hrajeme, vystupujeme, jen co do četnosti, v omezeném módu. Zařazujeme do repertoáru i nové písničky a občas, pro zpestření, i z jiných žánrů.

... a ono je líp

Covid a krize je za námi, šílená válka trvá. Sice lidi moc nechodí, ale přesto se nejde dost takových, kteří mají naši muziku rádi. Nás to hraní pořád baví a tak se těšíme na další setkání s vámi.

Kapela stále hraje v původní sestavě. Nově máme šikovného alternujícího houslistu a také s námi po letech opět, alespoň příležitostně, vystupuje bývalý mandolínista Miloš.